Erdoğan: 1 Temmuz'da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını kaldırıyoruz

Erdoğan: 1 Temmuz'da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını kaldırıyoruz

Erdoğan: 1 Temmuz'da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını kaldırıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "1 Temmuz'da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını kaldırıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, "1 Temmuz'da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını kaldırıyoruz. Toplu taşımada seyahat kısıtlamaları sona eriyor.

1 Temmuz itibarıyla kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor" dedi Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, "Müzikle ilgili sınırlamayı da daha ileri bir saat olan 24.00’e çekiyoruz.Turizm sektörüne verdiğimiz KDV desteğini 1 ay daha uzatıyoruz.

Kamu ve özel sektördeki iş ve işlemlerin tamamında Sağlık Bakanlığının hazırladığı salgın yönetimi ve çalışma rehberlerine uyulması hassasiyetle takip edilecek.

HES kodu uygulaması yaygınlaştırılarak sürdürülecek. Konuyla ilgili diğer ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacak" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "NATO Zirvesi kapsamında bir araya geldiği ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesine ilişkin, "ABD ile diyalog kanallarımızı her düzeyde güçlendirmek suretiyle Biden ile yakaladığımız güzel iklimi, ülkelerimiz bakımından maksimum faydaya dönüştürmekte kararlıyız" dedi.

Erdoğan, "Türkiye'nin tek talebi, siyasi ve ekonomik her alandaki egemenlik haklarına saygı duyulması, terör örgütleriyle yürüttüğü mücadeleye destek verilmesidir. ABD ile olumlu ve yapıcı bir temelde yeni bir dönemin kapılarını araladığımıza inanıyoruz" dedi.