Rüyada Düşmek

Rüyada Düşmek

1. Rüyada Düşmek

Rüyada yüksek bir yerden düşmek kötü bir durumdan güzel bir duruma gelmeye ve yakın bir zamanda eline bir miktar para geçeceğine işarettir.

Rüyada düştüğünü görmek Sıkıntıları halledip, hayatta başarı elde edeceğinizi gösterir. Eğer düşüp yaralandıysanız, birtakım zararlara uğrayıp sonunda başarılı olabilirsiniz.

Rüyada birisinin kendi üstüne düştüğünü görmek, düşmanının kendisine üstün geleceğine; dağ ve duvar gibi yüksek bir yerden düştüğünü görmek, isteklerinin yerine gelmesine; bir darbe ile yere düştüğünü görmek yakında müjdeli haberler alacağına, ayağı kayıp düştüğünü görmek, çok mutlu olacağına delalet eder.

Kirmanî’ye göre: Rüyada yüzükoyun düştüğünü görmek, eğer secdeye niyet etmemiş ise, hayır değildir. Rüya sahibi davada, savaşta veya kavgada ise üstün gelemez. Damdan, duvardan, ağaçtan, dağdan ve benzeri yüksek yerden düştüğünü gören muradına erer. Dininde kuvvetli olmayan kimsenin rüyada düşmesi; günaha, fitneye, ve kötü işlere meyline işarettir. Bir mescitte, bir bahçede ve buna benzeyen bir yerde düştüğünü ve bunun da hayır işlemek maksadı ile hareketinden ve acelesinden ileri geldiğini görmek, günah işlemesini terke ve iyiliğe döneceğine delalet eder.